Odchudzanie Kraków – pozbądź się nadwagi

Staramy się zmieniać myślenie na temat żywienia. Wskazujemy błędy żywieniowe, które doprowadzają do różnego rodzaju problemów zdrowotnych. Niekiedy jest tak, że pacjenci podejmują odchudzanie na własną rękę i przeżywają frustrację, gdy kilogramy nie spadają.

Pamiętajmy, że nie wszystkie produkty, które mają napisane na etykiecie „fit” są odpowiednie. Organizm potrzebuje równowagi. Musimy nauczyć się tego, że odchudzanie to proces ukierunkowany na zmianę stylu życia. Często zdarza się, że po utracie zbędnych kilogramów, wracamy do niewłaściwych nawyków żywieniowych, doprowadzając do ponownego przyrostu masy ciała, a nawet efektu jojo (masa ciała wyższa niż przed odchudzaniem). Rolą dietetyka jest uświadomić pacjentowi, że nowe prawidłowe nawyki powinny zostać z nim na zawsze. Jest to gwarancją zdrowia, dobrego samopoczucia i zachowania energii życiowej. Dodatkowo aktywność fizyczna wzmacnia mięśnie i kości, sprzyja zachowaniu prawidłowych proporcji ciała.

odchudzanie kraków

Odchudzanie w Krakowie z profesjonalnym dietetykiem


Odchudzanie zaczyna się w naszych głowach. Czasem trzeba znaleźć powód, dla którego podjadamy, rozróżnić czy kieruje nami głód czy apetyt? Pomagamy znaleźć i podtrzymać wewnętrzną motywację, ustalić indywidualny cel i plan postępowania, wspierać pacjenta w trudnych momentach. Odchudzanie, którym się zajmujemy ma wyprowadzić z sytuacji, w której problemy żywieniowe stały się zdrowotną pułapką. Pomagamy skutecznie wracać do dobrej formy.

Odchudzanie Kraków z lekarzem. W zależności od stanu Twojego zdrowia i chorób towarzyszących, lekarz ustali z Tobą cel i tempo odchudzania. Oceni wyniki Twoich badań laboratoryjnych, czynniki ryzyka chorób i niedoborów żywieniowych, oraz zaleci odpowiednią suplementację bądź farmakoterapię. Jeśli zajdzie taka potrzeba lekarz skoryguje dawki zażywanych przez Ciebie leków.

Odchudzanie bez efektów jo-jo

Odchudzanie Kraków bez efektu jo-jo. Szybkie chudnięcie bardzo cieszy… Należy jednak pamiętać, że jest efektem spalania, nie tylko tkanki tłuszczowej ale również mięśniowej, co w dalszej kolejności powoduje zmniejszenie naszej podstawowej przemiany materii (PPM). Dlatego, po zakończeniu zbyt szybkiego odchudzania, jedząc tyle samo co wcześniej, zaczniesz tyć i wrócisz do wyjściowej lub nawet wyższej wagi. Dlatego bezpieczne tempo odchudzania to ubytek 0,5-1kg masy ciała tygodniowo.

Dieta idealnie dopasowana do Ciebie. Gwarancją sukcesu w odchudzaniu nie są restrykcyjne, jednostronne „diety-cud”, lecz diety zrównoważone z odpowiednio dobranym deficytem kalorycznym. Dieta z jednej strony powinna zawierać wszystkie ważne składniki odżywcze z uwzględnieniem ulubionych potraw, a z drugiej strony nie zmuszać do nadmiernych wyrzeczeń, ciągłego uczucia głodu i psychicznej presji bycia na diecie. Nie ma diety, która byłaby dobra dla wszystkich. W naszym gabinecie istnieje możliwość zamówienia planu indywidualnej diety na 1 lub 2 tygodnie. Docelowo jednak pracujemy w oparciu o dzienniczek żywieniowy, dzięki czemu Twój sposób odżywiania pod naszym okiem będzie ewoluował w zdrowym kierunku.